OK1F

From Tučňák Wiki
Jump to: navigation, search

Dlouho jsem nic nenapsal o synkovi Filípkovi. Pokusím se to napravit. Ale popořadě.

Loni na podzim mi končila platnost koncese. Zažádal jsem si i o značku pro provoz více operátorů v závodech s tím, že během těch pěti let to třeba Fildu chytne a udělá si pár spojení.

Filípek vysílá

Na 1. subregionál 2014 jsme ale jako klub nejeli. Já zůstal doma, abych si hrál s SDR. Když se Filda vrátil v sobotu večer domů, tak se mu rádio hrozně líbilo a že chce také vysílat. Zkusil si sluchátka a na SSB si pípal klíčem. Už byl utahaný, tak jsme se domluvili, že ráno zkusíme vysílat.

Ráno jsem Fildu začal učit, jak se dělá závodní spojení. Největší problém byl vysvětlit mu, že je OK1Filípek. Chtěl být OK1Filípek Igy (igy = pes) nebo OK1Batman. Nebylo to snadné, ale přesvědčili jsme ho :-)

Ráno jsme našli nejprve Láďu OK1USW. Bohužel zapracovala tréma, Filda dokázal zřetelně říci jen 59 a spojení jsme nezapsali.

Druhé spojení dopadlo lépe. Našli jsme Tomáše OK1GTH vysílajícího pod OK7O. Filda mu krásně řekl OK1Filípek. Bohužel F říká trochu jako S, tak z toho byl Tomáš trochu zmatený. Musel jsem mu vysvětlit, že OK1F je korektní značka, kterou může zalogovat. Pak mu Filda předal 59001 JN69QR a Tomáš vše potvrdil.

Vítám tedy mezi námi dalšího radioamatéra a nashledanou někdy příště na pásmu!

73 hrdý otec Láďa, OK1ZIA

P.S. poté, co jsem dopsal článek, jsem na pásmu narazil na Láďu OK1USW a spojení 002 se uskutečnilo :-) Děkuji všem za trpělivost :-)